Kurz pro veřejnost

Kurz pro veřejnost

Se smrtí a umíráním se tak či onak setkáme každý: umírají naši blízcí, musíme někdy být nablízku přátelům, kteří někoho milého ztratili, nakonec smrt čeká i na nás. Nechceme to vidět, nechceme o tom vědět, bojíme se. Udělali jsme přece tolik pro to, abychom žili dlouho a kvalitně, aby neumíraly děti a ženy při porodu, abychom byli zdraví a spokojení! Na smrt jsme ochotni se dívat v televizi, jinak si ji ale domů pustit nechceme. Ona tu ale přesto je.

Nabízíme malý kurz pro širokou veřejnost, mladé i starší: rádi bychom Vám ukázali, že život na konci je stále náš život, je to čas velmi důležitý a v mnohém ohledu dobrý a nenahraditelný a není k ničemu dobré před ním zavírat oči. Pokud se alespoň v základních věcech zorientujete nyní, budete možná méně bezradní a smutní tehdy, až Vaši pomoc budou potřebovat lidé okolo Vás. Nebudete v sobě bojovat se zbytečným strachem a budete umět vyhledat účinnou pomoc, budete umět pečovat nebo pečující či truchlící doprovázet.

Přejeme Vám příjemné studování, úspěšné složení testu a především radost z toho, že můžete svým blízkým pomoci, když Vás potřebují.