Přihlásit / Registrovat

Pro veřejnost

V naší, v mnoha ohledech moderní a vyspělé společnosti, se během posledních desetiletí vytratila zkušenost toho, že životní příběh má nejen svůj začátek, ale i svůj konec. S umíráním a se smrtí se přitom tak či onak setkáváme každý: umírají naši blízcí, musíme být nablízku přátelům, kteří někoho milého ztratili.

Přemýšlet o tom, jak bychom chtěli žít na konci života nebo jak bychom chtěli v být v tomto období oporou druhým, není rouháním ani pragmatickým cynismem. Je to realistický přístup k vlastnímu životu a snaha o zajištění vlastní soběstačnosti a spokojenosti do posledních chvil. A křehkost v posledních dnech života těch, které máme rádi, nám může přinést do života novou něhu a tichou blízkost, na které jsme během rušného života neměli čas. Jsou to dary, které se nedají získat jindy ani jinde.  

Nabízíme malý kurz pro širokou veřejnost, mladé i starší: Pokud se totiž alespoň v základních věcech zorientujete nyní, budete možná méně bezradní a smutní tehdy, až vaši pomoc budou potřebovat lidé okolo vás. Nebudete v sobě bojovat se zbytečným strachem a budete umět vyhledat účinnou pomoc, budete umět pečovat nebo pečující či truchlící doprovázet.

Přejeme vám příjemné studování, úspěšné složení testu a především radost z toho, že můžete svým blízkým pomoci, když vás potřebují.

Pro základní orientaci v termínech vám může pomoci slovníček termínů z oblasti paliativní péče.


Zajímá vás nabídka kurzů Cesty domů? Jejich přehled najdete v Katalogu vzdělávacích akcí.